Destination 2018-04-23T11:53:35+00:00

MUĞLANIN GÖZDESİ

Göcek

Akdeniz ile egenin birleştiği yerde, Muğla’nın gözdesi, Fethiye körfezinin saklı incisi Göcek.

Klasik tatil anlayışından sizi uzaklaştırarak, mavi ve yeşilin doğasında size huzuru sunacak olan eski balıkçı kasabası. Denizin berraklığı üzerinde gelin gibi süzülen tekneleri, kasabanın samimiyetini size sunan sokakları, esnaf halkının sizi dükkanlarında tüm sıcaklığıyla karşıladığı tüm güzellikleri içinde barındıran Göçek değil Göcek.
Yıl boyunca hareketliliğin olduğu Göcek ‘te neler yapılır?
Ulaşım kolaylığı sağlayan düz bir yer olan Göcek’i yürüyerek turlayabilirsiniz. Kesinlikle şehir trafiği, aktarmalı otobüs derdine rastlamayacaksınız.

Bölgenin en eski marinası Göcek marina, merkeze sadece 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Marina çevresinde alışveriş için dükkanlar, restoranlar ve kafelerde yer almaktadır. Doğanın tüm yeşilliğini ve maviliğini sunan Göcek’i daha içten hissetmek istiyorsanız merkez kordondan kalkan tekneler ile oniki adalar turuna mutlaka katılın. Aileniz ile birlikte özel tekne kiralayıp istediğiniz koyda demirleyebilirsiniz ya da oniki adalar tekne turu ile belli başlı adaları dolaşabilirsiniz. Bu tur boyunca tarihle de iç içe olacaksınız. Tur kapsamında Bedri Rahmi Koyu, Kleopatra Hamamı Koyu, Tersane Adası gibi tarihe ev sahipliği yapmış adalar sizi misafir edecektir.

Mavi ve yeşilin tonları arasında gizli cennettir Gocek. Huzurun yansıması doğa ile içi içe, samimi olan havası ile Göcek size tüm sıkıntıları unutturacak. Göcek denilince akla direk mavinin her tonu gelmektedir. Göcek temiz denizi ile sizlere unutulmayacak tatil yaşatacaktır. Mavinin tonlarına dokunmak için sizi kiralık tekneler beklemektedir. Mavi yolculuk Göcek`te rota size ait. Göcek kiralık tekne konusunda da size bir çok seçenek sunmaktadır. İster günlük tekne kiralama isterseniz de özel kiralık tekne ile göcek koylarında demirleyebilirsiniz.

Tekne turu dışında Göcek’e yalnızca 5 km mesafede yer alan İnlice Plajını 9km mesafede Günlüklü Plajınıda ziyaret edebilirsiniz.

Sahil kasabası Göcek’te sofralarınızı zeytinyağlı lezzetler ve deniz ürünleri süslemektedir. Ot yemeği deneme fırsatı bulursanız muhakkak deneyin. Hormonsuz ilaçsız doğada kendiliğinden yetişen otlardan leziz tatlar çıkmaktadır.
Gün batımına doğru kordon boyunca bisiklet ile turlayabilir yürüyüş yapabilirsiniz. Gece hayatı gençlerin genellikle kafelerde birlikte oturup samimi muhabbetleri yada gelen misafirlerin deniz kıyısında balık masalarında oturup uzun uzun sohbetlerinden ibarettir.